Scena w plenerze – co trzeba zrobić, aby stała stabilnie?

Widowiska plenerowe cieszą się sporą renomą. Najczęściej w ich zakresie odbywają się festiwale, lecz można także wziąć udział w ciekawych wydarzeniach teatralnych. Wiosną i latem przyciągają one dużo widowni. Dlatego osoby odpowiedzialne za organizację takiego wydarzenia zobowiązane są zadbać o to, aby zarówno plan występów, jak i elementy techniczne były przygotowane na najwyższym poziomie.

Bazą takiego widowiska jest scena. Od występów na żywo w głównej mierze będzie zależeć jej wymiar oraz jak zostanie przyszykowana. Eksperci, jacy będą zajmować się rozkładaniem podestów, narzędzia jakimi są pilarki łańcuchowe będą mieć w podstawowym ekwipunku. Ich przeznaczeniem pozostaje to, aby zlikwidować z wybranego terenu przeszkadzające drzewka. Dzięki temu podest łatwiej ustawić równo i zapewnić bezpieczeństwo występujących na niej artystów. Od jej trwałości uzależnione jest również to, czy gadżety, sprzęt muzyczny oraz elementy nagłośnienia nie będą uszkodzone. W związku z tym, piły elektryczne łańcuchowe okażą się potrzebne chociażby do przycięcia znajdujących się w pobliżu konarów.

Odpowiednie przyszykowanie terenu, na którym zamontowana zostanie scena to nie wyłącznie zlikwidowanie niepotrzebnej roślinności. To również tak prowizoryczne czynności, jak koszenie. W tym sprawdzą się wykaszarki, umożliwiające szybkie skoszenie murawy w konkretnym obszarze. Eksperci rozłożą estradę rozmiarem dopasowaną do skali wydarzenia. Do platformy dostawione zostaną także dodatkowe systemy kratowe, które nie tylko wpływają na trwałość sceny, ale również posłużą przy montowaniu sprzętu muzycznego, reflektorów oraz scenografii. Na imprezach w plenerze niezbędne jest także przykrycie dachowe, wsparte na trwałych belkach oraz mobilnych słupach, wykonanych z elementów aluminiowych.

Naturalnie, każda scena musi być przystosowana do specyficznych potrzeb oraz charakteru wydarzenia, a więc zrobienie użytku ze sprzętów takich jak niwelator optyczny jest uzasadnione, aby ustalać na jakiej wysokości montować konkretne elementy. Sprzęt ten sprawdzi się na przykład w trakcie zamontowania schodów, ale także określeniu wyrównania powierzchni i dostosowaniu zamocowań. Nawiązując współpracę z ekipą, jaka ma do zaproponowania zaopatrzenie przemysłu z pewnością naszykuje się perfekcyjną scenę na każdym terenie.