Sztuka ozdabiania – czyli jak samodzielnie wykonać ozdoby na wesele?

Zaplanowanie pomieszczenia weselnego to ważny temat, o którym nie powinno się zapomnieć podczas przygotowywania przyjęcia ślubnego. Podczas imprezy każdy z gości musi czuć się dobrze, nie wspominając już o Państwu Młodych. W niniejszym wpisie znajdziesz świetne wskazówki na urządzenie olśniewającej sali na przyjęcie weselną. Dowiedz się o czym nie możesz zapomnieć w trakcie tego procesu.

Dekorowanie sali weselnej - dlaczego warto to zrobić własnoręcznie?

Idealne wesele to marzenie niejednej pary Młodej. Własnoręczne dekorowanie sali weselnej jest nie tylko oryginalnym rozwiązaniem na pobudzenie kreatywność i nieoczywiste podejście do tematu. Taki sposób pozwala również całkiem sporo przyoszczędzić. W dalszej części wpisu przekonasz się jak skutecznie zaplanować cały proces.

Wybór odpowiedniej sali weselnej

Odpowiednia sala weselna]na zabawę weselną to taka, w której będzie można zaplanować samodzielnie stworzone dekoracje. Na przykład, w ostatnich latach coraz częściej wykorzystywane stają się duże sztukaterie na suficie i na ścianach, a także unikalne zasłony w oknach. Wytypowana przez Młodą Parę sala weselna powinna odpowiadać klimatowi do Waszego marzenia na motyw przewodni. Należy pamiętać, że zabawa weselna może mieć miejsce nie tylko w konkretnym pokoju, ale także na dworze. Wybierając tę drugą opcję warto pamiętać o wynajęciu większego jurty.

Temat przewodni wesela - jakie ozdoby dobrać?

Dobrane ozdoby znajdujące się w pomieszczeniu weselnym powinny być spójne z tematyką imprezy. Marzycie o imprezie w klimacie boho? Postawcie na białe dodatki wykonane z koronki i delikatnych materiałów. A może ubóstwiacie kinematografię? W takim przypadku pamiętajcie o kolorystyce z waszych ulubionych ekranowych produkcji. Możecie też namówić Waszych gości o to, by byli przebrani w konkretnego rodzaju kostiumy. Planując imprezę weselną z motywem przewodnim należy pamiętać o spójności, zarówno w kwestii estetyki zaproszeń, jak i gadżetów na stolikach i w całej sali weselnej. W tym celu dobrym rozwiązaniem jest stworzenie listy rzeczy, o jakich nie można zapomnieć.

Posiłki podczas zabawy weselnej - co zamówić?

Jeśli planujecie duże wesele, jesteście zobligowani do tego, by zatroszczyć się o zadowolenie kulinarne Waszych rodziny. Nie licząc alkoholu, warto zadbać o odpowiednio skomponowane menu gorących dań. Wybrane przez Młodą Parę potrawy mogą nawiązać do wybranego przez Młodą parę tematu przewodniego. Tak samo sprawa wygląda w przypadku małego wesela tylko dla bliskiej rodziny. Ważne jest to, żeby każdy uczestnik zabawy miał co wrzucić na ząb podczas całonocnej zabawy i czuł się dobrze.