Nie bój się dużych przestrzeni

Wykończenie instytucji teatralnej czy rekreacyjnej to nie byle zadanie. W zależności od ich wykorzystywania elementy aranżacji powinny być harmonijne. Zważywszy na to, iż jednostki takie jak amfiteatr czy sala do ćwiczeń to w większości wypadków duże przestrzenie, wykończenia w nich stosowane muszą być też funkcjonalne. Jakim sposobem powiązać te obie cechy? Jakie rozwiązania najlepiej poskutkują?

Teatr bądź kino to lokalizacje, w których prócz adaptacji ważki jest dźwięk. W związku z tym niesłychanie znacząca jest w nich akustyka. Tym samym są one obszerne. Poza tym spodziewamy się, iż pozostaną atrakcyjnie wykończone. Przy takowej przestrzeni nie jest to banalne. Należytym rozwiązaniem jest wobec tego beton architektoniczny. Jego cechy plastyczne ułatwiają pozyskanie atrakcyjnego wyglądu, a materiał sam w sobie gwarantuje odpowiednie odbijanie muzyki. Betonowe płytki elewacyjne cechuje kolejny walor – minimalizm. Dla obserwatora przewodnie jest widowisko. Minimalistyczne wypełnienie nie zniekształca jego postrzegania.

Zobacz pomysły na wykorzystanie betonu w aranżacji przestrzeni na blogu: www.modernconcrete.pl/blog/

Unikatowym miejscem do aranżu są biblioteki. Świątynia słowa winna uwypuklać unikatowość chronionych w niej książek. Niejednokrotnie zastosowane jest w niej drewno, jednakże mając na uwadze niezwykle potężną wycinkę obszarów leśnych, powoli się od niego odchodzi. W związku z tym raz za razem można w nich zastać beton dekoracyjny grc. Wskutek swojej doskonałej możliwości formowania oraz opcji barwienia, przeznaczony jest na ściany, a także siedzenia. Znakomicie akcentuje to co najważniejsze, to znaczy książki.

Szczyptę inaczej kwestia ma się w wypadku sal do jogi. Zwykle są one podtrzymane w prostym kolorycie i nieraz mają wysokie okna. Wypada jednakowoż zauważyć, iż trening w ciekawej przestrzeni jest łatwiejszy. Prawidłowo dopasowany beton dekoracyjny na ścianę umożliwia odprężenie mózgu. Wyjątkowo pozytywnie oddziałuje to na początkujących sportowców. Dzięki takowej aranżacji wysiłek fizyczny kojarzy się bardziej z uciechą. Beton dekoracyjny w sali do ćwiczeń to też przystępne zachowanie porządku.

Aranżacja instytucji kulturowej czy rekreacyjnej to mnogość kwestii, na których powinno się skupić uwagę. Otrzymanie wszystkich przez zastosowanie jednego rozwiązania może zdawać się dokuczliwe, niemniej nie jest niewykonalne. Wystarczy poszukać, by znaleźć wspaniały sposób.

Szukając inspiracji do wykończenia wnętrz lub elewacji budynku można sięgnąć po beton architektoniczny. Na stronie producentów, patrz modernconcrete.pl znajdziemy różne opcje zastosowania betonu architektonicznego.