Zimowy czas spędź w teatrze!

Dla wielu ludzi zima do bardzo dokuczliwy okres. Na dworze ciemno i mało przyjemnie, posiadamy dużo mniej energii, a częstokroć ponury humor i gorsze samopoczucie. Jak sobie radzić z zimową chandrą? Sport, fotel w domu i kocyk? A gdyby tak udać się do teatru lub na seans kinowy?

Kontakt z kulturą od dawna porusza w ludziach emocje. Wypad do kina może być kapitalnym planem w walce z kiepskim nastrojem. Szczególnie w czasie po nowym roku i świętach Bożego Narodzenia, i gdy do pierwszego ciepła jeszcze wciąż daleko – wielu z nas boryka się z ciężkim czasem. Jak sobie z nim poradzić? Przede wszystkim warto wyjść z domu. Doskonałą okazją może być ciekawy spektakl teatralny, czy też film komediowy na dużym ekranie. Umożliwi nam to zmienić otoczenie, wyrwać się z codziennych obowiązków, zobaczyć coś ciekawego, skupić się na czymś innym. Nawet jeśli nie masz z kim wyjść, warto wybrać się chociażby na własną rękę!

A co wtedy,gdy to nie pomaga? W trudniejszych przypadkach, gdy jednak nie możemy poradzić sobie z napięciem i negatywnymi emocjami, należałoby rozważyć wizytę u terapeuty. W dużych miejscowościach takich jak na przykład Wrocław, psycholog jest do dyspozycji od ręki. Tam, w których wizyty nie są dostępne powszechnie – można by korzystać z porad online. Wprawdzie sesja przed laptopem to nie to samo co fizycznie odwiedzać gabinet psychoterapii np. w miejscowości Wrocław, ale niewątpliwie będzie to rozwiązanie które, nas wzmocni, kiedy kwestia jest trudna.

Regularna terapia pomoże nie tylko rozwiązać kłopoty doczesne, ale również bardziej przyjrzeć się sobie i wzmocnić te płaszczyzny, które są naszą piętą achillesową. O ile jakkolwiek mamy poczucie, że samo wsparcie psychologa i spotkania w gabinecie to nie jest to coś co porozwiązuje nasze problemy, a objawy są niepokojące, powinno się pomyśleć o wizycie u lekarza. W tym przypadku mogą nam pomóc psychiatrzy Wrocław. Na szczęście ta materia nie jest już tak potępiana jak wcześniej. Szczególnie w tych większych ośrodkach jak np. Warszawa, Kraków, czy Wrocław. Lekarz psychiatra wykonując wywiad, zdiagnozuje nasz stan i jeśli sytuacja będzie tego wymagać, przepisze nam właściwe medykamenty. Warto o siebie zadbać, by umieć z powrotem żyć szczęśliwie!

Sporo więcej o tym co ma do zaoferowania psycholog i psychiatra przeczytaj na stronie dolnośląskiego centrum psychologii i psychiatrii - www.superego.com.pl

Zanim zdecydujesz się, czy takie wsparcie może okazać się potrzebne możesz zasiąść do lektury bloga gdzie odnajdziesz wiele dobrze opisanych obszarów, w których psycholog może pomóc.