Kilka słów o tym, jak teatr może wpłynąć na rozwój człowieka

Niestety niewiele ludzi wybiera się na spektakle na deskach scenicznych, zostały one nieco zapomniane na rzecz tv i ogólnodostępnych seriali. Czy jednak przez tego typu praktyki nasz spadek kulturowy odejdzie niebawem w zapomnienie? Co robić, by następne pokolenie odwiedzało teatr?

O ile nasze dziecko nie bardzo ciekawi się sztuką, można na początku pogadać z nim o jego najlepszych bajkach i zabawach. Gdy już dużo będziemy wiedzieć, można zasugerować mu pójście na przedstawienie o identycznej myśli przewodniej, która go pochłonie. Zwróć uwagę, że w poniektórych obiektach powiązanych z kulturą niebawem ponownie zaczną obowiązywać testy igg, albo testy igm na koronawirus. Wobec tego zobacz, czy jakiś szybki test na koronawirusa nie jest obowiązujący w Twoim teatrze.

Pomyśl także o tym, że w placówkach kulturalnych, poniektóre siedzenia znajdują się na prawdę daleko od centrum sceny, toteż jeszcze przed przedstawieniem - o ile dotyka Cię zagwozdka z niezbyt dobrym wzrokiem - należałoby zaczepić o salon optyczny, w którym umówisz się na poradę u specjalisty. Przy takiej okazji warto dodatkowo zabrać swojego potomka na bezpłatne badanie wzroku u dziecka. Jeśli podczas  badania oczu okaże się, że masz kataraktę, to warto zaplanować szybkie jej usunięcie.

Po skończonym przedstawieniu nie zapomnij zapytać twojego maluszka, jak mocne wrażenie zrobiła na nim takowa postać sztuki. Jeżeli będzie miał swe osobiste przemyślenia, nieodzownie pogadajcie o tym. Za pośrednictwem takowych sytuacji nauka dziecka rozpocznie się o wiele wcześniej niż u równolatków, poprzez to jego ambicje odnośnie pracy w przyszłości będą bardziej wygórowane. Jego ścieżka kariery może pójść w stronę medyczną i np. pozostanie wybitnym optykiem we Wrocławiu, lub specjalistą w leczeniu zaćmy. Wiedz, że im więcej kultury wchłonie młody mózg malucha, tym w wyższym stopniu ciekawym świata osobnikiem zostanie w następnych latach.

Przyjrzyj się tym prostym poradom, dzięki nim możesz zatroszczyć się o rozwój intelektualny własnego dziecka. Będzie to miało duże znaczenie dla przyszłości Twojej pociechy. Nie zaniedbuj potrzeb intelektualnych swojego dziecka, ale nie bagatelizuj również ewentualnych problemów ze wzrokiem, które potrafią wycofać dziecko z różnych aktywności.