Modne i ciekawe miejsca, gdzie możemy przyjść z psem – moda, czy rzeczywista potrzeba obecnych obyczajów?

W przeszłości domowe zwierzaki nie odgrywały tak istotnej roli jak teraz. W tej chwili traktuje się je niemal jak własne dziecko, otaczając je szczególną dbałością. Posiadacze psów ofiarują im więcej czasu, dobierają dobrej jakości żywienie, dużo większą wagę przywiązują do kontroli weterynarza i nauki. Odmieniło się dodatkowo to, że chętniej do miejsc użyteczności publicznej idziemy w towarzystwie ulubionych czworonogów.

Do jakich miejsc możemy normalnie udać się ze zwierzakiem?

Razem z nowymi kanonami – pojawiły się także rozwiązania usługowe. Otwiera się coraz to więcej punktów gastronomicznych czy atrakcji, do jakich damy radę przyjść ze zwierzątkiem. Istnieją wręcz miejsca dedykowane dla właścicieli czworonogów, gdzie mają oni możliwość spędzić z nimi czas. W coraz to szerszej liczbie punktów zdołamy zauważyć pojemnik z wodą, czy rozłożony ręcznik dla psa.

A co z podróżowaniem?

Zagadnienie tyczy się także podróżowania. Coraz to większa ilość miejsc pensjonatów promuje noclegi, gdzie możemy przyjechać wraz z psiakiem i upajać się wakacjami bez potrzeby zostawienia go w mieszkaniu, czy pod pieczą rodziców. Znaczące jednakże, by w Twoim bagażu była apteczka dla psa, czy podobnie pozostałe gadżety, mogące przydać się w podróży – np. miska dla psa turystyczna. Jeżeli zamierzasz łazić po lesie – nieodzowną pozycją jest również spray na kleszcze dla psa.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W ślad za tą potrzebą sporo właścicieli firm oferuje szeroką gamę specjalistycznych produktów dedykowanych czworonogom i ich posiadaczom. Mowa tu nie tylko o przedmiotach do zasadniczego wykorzystania jak np. miska spowalniają jedzenie, smycze, czy posłania, ale także do pielęgnacji zębów - jak np. gryzaki dla psów. Hitem na rynku jest spirulina dla psa – ta obfita w mikroelementy mikstura – zagwarantuje naszemu psu gładką szczecinę i zdrowy wygląd skóry.

Pamiętaj, by zadbać także o formę swojego zwierzaka

Ostatnią – jednakże bardzo ważką kwestią jest kondycja i wigor naszego pupila. W tym temacie niezwykle ważne, by robić analizy krwi, troszczyć się o stałe odwiedziny u weterynarza, i zaopiekować się o stosowną pielęgnację - jak kąpiele, wyczesywanie sierści, czy czyszczanie uszu - w tym celu polecamy szczególnie produkt naturalny płyn. Tu kapitalnym sposobem są płyn do czyszczenia uszu, szczotki, oraz inne kosmetyki przeznaczone dla psów.