Sztuka w sieci – które strony należy znać?

Żyjemy w czasach bezproblemowej dostępności do świata online. Rzecz jasna mnóstwo osób nie wykorzystuje nawet połowy potencjału tego wynalazku i swój czas poświęca na przeglądanie śmiesznych obrazków. Budujące jest jednak, że powstaje coraz to więcej serwisów, jakie dają nam możliwość obcowania ze sztuką bez opuszczania czterech ścian. To bez wątpienia świetne zjawisko.

Rzecz jasna wszyscy jesteśmy już chyba przyzwyczajeni do tego, że filmy oraz albumy muzyczne są osiągalne w sieci legalnie w niskiej cenie. Naprawdę – te kilkadziesiąt złotych na miesiąc za Netflixa bądź Tidala jest śmieszną kwotą za całe spektrum możliwości, jakie daje nam ten software. Tym bardziej jeżeli zestawimy to z kosztem wejściówki w kinie lub płyty DVD. Od zawsze marzy mi się coś jeszcze – kino online. Aby była możliwość obejrzenia nowości, legalnie, w jakości HD. A może nawet ze znajomymi przy pomocy wirtualnej rzeczywistości? Nie jest to na pewno łatwe do zaprogramowania, musiałby się tym zająć rzeczywiście wysokiej klasy software house. Samo oprogramowanie to jednak nie wszystko, do przemyślenia zostałoby mnóstwo pozostałych formalności, jak na przykład prawa autorskie. Byłoby to wielowątkowe przedsięwzięcie.

Nawiasem mówiąc, warto poznać możliwości, które wiążą się ze współpracą z software house'ami. Przedsiębiorstwa tego typu, specjalizują się w przygotowywaniu szytych na miarę produktów związanych ze światem online. Niektóre specjalizują się w aplikacjach webowych, pozostałe idą w kierunku urządzeń mobilnych. Z ich usług korzystają firmy na całym świecie, niekoniecznie tak duże jak Spotify lub Prime. Dedykowanego oprogramowania dla firm może potrzebować już choćby i kilkunastoosobowa działalność. W końcu w dwudziestym pierwszym wieku zdecydowana większość prac odbywa się w sieci. Dlatego też renomowany producent oprogramowania może okazać się przydatny w najmniej spodziewanej chwili.

Nadmienię, że tego typu przedsiębiorstwa są też w stanie zaprojektować tzw. MVP. Jeżeli posiadamy świetny pomysł i chcemy przetestować, czy ma szansę na sukces - jest to doskonała opcja. Wspominam o tym, gdyż mogliście nie mieć takiej świadomości.

Wróćmy jednak do kultury w świecie online – doskonałe jest to, że bilety do teatru możemy sobie rezerwować bez opuszczenia mieszkania, uczestniczyć w eventach z własnej kanapy, bądź chodzić po wirtualnych muzeach. Technologie webowe fascynują mnie coraz bardziej i korzystam z tych możliwości coraz częściej.