A może by tak wyprowadzić się za miasto? Jakie zagrożenia na nas czychają?

W dzisiejszych czasach niejednokrotnie jest możliwe spotkać dzikie stworzenia na obrzeżach miast. Jeśli przejeżdżamy przez nie samochodem, nie są one przeszkodą, natomiast coraz częściej ludzi preferuje przeprowadzić się na peryferie, a tym samym osiąść w lokalizacji życia zwierząt. Co zrobić jeżeli po przeprowadzce do naszego gospodarstwa zaczną podchodzić dziki?

Niezawodnym sposobem jest straszak na dziki. W internecie można odszukać dziesiątki modeli, niektóre można postawić pod drzwiami, a inne należałoby umiejscowić na końcach ogrodu i podchodzić do nich mając na sobie ochronnik słuchu, ponieważ odgłosy, jakie rozpowszechnia, mogą wywołać ból głowy. Zdziczałe sarny zazwyczaj podchodzą pod wieczór, jeżeli nie wiemy co odbywa się na podwórku, najlepszym sposobem jest mocna latarka, która rozjaśni nasz ogród. Ewentualnie można wokół swojej działki rozłożyć sznurek, o który zwierzęta będą się zatrzymywały. Aby sprostać temu wyzwaniu potrzebny nam będzie gruby sznurek, patyki i nóż zaostrzony przy pomocy ostrzałki do noży w celu sprawnego cięcia. Na początku siedem centymetrów od ogrodzenia wbijamy patyki w grunt naokoło ogrodu, następnie do jednego z nich zaczepiamy linę i przeplatamy go wokół działki, oplatając go o każde sterczące elementy naszego płotu.

Mieszkając nieopodal obszarów zielonych i jeśli lubimy przyrodę, możemy wstąpić do tutejszej organizacji obrońców przyrody, dzięki czemu oprócz ochrony zwierząt możemy w komfortowej aurze zaangażować się w różne sporty i razem zajmować się przyrodą. Najczęściej w stowarzyszeniach klatkę każdego uczestnika odznacza naszywka na mundurze, dzięki czemu są oni rozpoznawalni i dodatkowo wyróżnieni. Następnym pozytywnym aspektem takich organizacji, są niezapomniane biegi planowane dwa razy w miesiącu. Najczęściej jest to połączone z ogniskiem, lub ciekawymi podchodami. Konieczna do tego typu treningu jest mocna latarka, naszywka na mundurze i scyzoryk naostrzony przy pomocy ostrzałki do noży. Tak zorganizowani możemy napawać się i bawić z dopiero poznanymi przyjaciółmi i sąsiadami.