Rozwój technologii a rozwój dziecka

dzieci

W ostatnich latach mamy do czynienia z niesamowitym rozwojem technologicznym. Co chwilę pojawiają się jakieś nowości, albo udogodnienia rzeczy, które już posiadamy i znamy. Niestety coraz więcej rodziców z lenistwa i dla chwili świętego spokoju wpycha swoim dzieciom wszelkiego rodzaju tablety, telefony, czy gry komputerowe.

 

Nic dziwnego, że dzieci, które są przyzwyczajone do tych wszystkich bodźców nie potrafią wysiedzieć w spokoju nawet chwili na przykład w kolejce do lekarza. Warto więc zastanowić się nad tym, czy rozwój technologiczny nie wpływa negatywnie na rozwój naszych dzieci? Większość spędza swój wolny czas przed komputerami, mało które dzieci teraz w wolnym czasie rysują lub zajmują się innymi rzeczami niż tylko głośne kolorowe zabawki.

 

Warto też zaznaczyć, ze to nie sam postęp wpływa negatywnie na dzieci, ale to w jaki sposób podchodzą to tego rodzice. Powinni wydzielać dziecku czas na takie zabawy, albo nawet maksymalnie ograniczać wszystkie nowinki, żeby dziecko nie zdążyło się od nich uzależnić.